Elektrické vytápění

Silnoproudé elekroinstalace » Elektrické vytápění

 • Akumulační kamna
  Akumulační kamna
 • Nástěnný konvektor
  Nástěnný konvektor
 • Podlahové vytápění
  Podlahové vytápění
 • Temperování okapů
  Temperování okapů

Provádím montáže a pozáruční opravy elektrického vytápění, níže uvádím možné příklady. Především používám produkty firem AEG Home Comfort, Fenix Trading s.r.o.V-systém elektro s.r.o., RUKONA s.r.o.(EMKO), STIEBEL ELTRON

Akumulační kamna
Jsou hospodárným řešením pro vytápění celého bytu či domu s možností regulace teploty v jednotlivých místnostech. Využívají výhodnou sazbu elektřiny, čímž zaručují nižší náklady na vytápění. Jádro akumulačních kamen se v době levné sazby elektřiny, tzv. nočního proudu, ohřívá na vysokou teplotu, která se díky kvalitní izolaci udrží v kamnech celý následující den a přirozeným sáláním ohřívá vzduch v místnosti.

Nástěnné konvektory (přímotopy)
Kdo klade zvláštní důraz na klid, pro toho jsou přístroje pro přímé vytápění s přirozenou konvekcí přesně tím správným řešením. Přístroje jsou totiž zcela nehlučné a bez vytváření průvanu. Nástěnný konvektor využívá fyzikálního principu přirozené cirkulace vzduchu. Přitom je rovněž zajištěn jemně odstupňovaný topný výkon. Nástěnné konvektory se vyznačují svojí mnohostranností. Přinášejí teplo tam, kde ho právě potřebujete. Kromě toho je možno přístroje jejich vnějším designem harmonicky integrovat do každého bytu.

Elektrické podlahové vytápění
Přímotopné elektrické podlahové vytápění je nejčastěji zvoleno jako přídavné vytápění. Je to ideální způsob jak temperovat podlahu v koupelně, pokoji pro hosty nebo pracovně. Protože výška mazaniny je jen cca 2 až 3 cm, je dosaženo účinného topného výkonu již po krátké době ohřevu. Přímotopné podlahové vytápění může být použito jako hlavní vytápění pro nízkoenergetické nebo pasivní domy.

Protizámrazové systémy
Vytápění venkovních ploch - pro ochranu venkovních ploch, zejména chodníků, příjezdových cest, teras a schodišť před ledem a sněhem.
Temperování šikmých střech - plně automatický a prakticky bezúdržbový systém pro zamezení škod vrstvou sněhu, ledu a rampouchů.
Temperování okapů - pro protizámrazovou ochranu okapů a dešťových svodů
Protizámrazová ochrana potrubí - ochrana tepelně izolovaných trubek ve venkovním prostředí nebo nevytápěných prostorách před zamrznutím.